TFF savuma yaptı

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Türkiyemiz için son derece önemli olan yarınki Avusturya maçı öncesinde, daha önce de farklı şekillerde dezenformasyon amacıyla gündeme getirilen asılsız iddialara yenileri eklenmeye çalışılmaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, geçmiş yıllarda 40 ve üzerinde A Mili Futbol Takımımızın formasını giymiş oyuncularımız, geçmiş dönemlerde Milli Takımımızda görev almış Teknik Direktörlerimiz ile birlikte Süper Lig’de 100 maç ve üzeri görev yapmış yerli Teknik Direktörlerimiz, Avrupa Futbol Şampiyonası Grup maçlarımıza davet edilmişlerdir.

Davetimiz üzerine Almanya’ya gelerek ya da ülkemizden manevi desteğini göndererek Gürcistan, Portekiz ve Çekya karşılaşmalarında vatansever milletimiz ile tek yürek olup ‘Bizim Çocuklar’a kalpten destek veren eski milli futbolcularımıza ve teknik direktörlerimize taşıdıkları kimliğin ve sorumluluğun gereğini örnek bir şekilde yerine getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Kendilerinin veya hizmet ettikleri odaklarının menfaatini ülke çıkarlarından üstün tutan, manipülasyon, dezenformasyon,türlü yalan ve iftiralarla menfaat peşindeki kişileri de kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.

Bir kez daha vurgulamak isteriz ki; ürettikleri spekülasyonlarla milli birliğimizi ve tarih yazmaya devam eden A Milli Futbol Takımımızın motivasyonunu, kusursuz devam eden A Milli Takım kamp huzurunu bozmayı hedefleyen art niyetli kişilere ve gruplara asla fırsat vermeyeceğiz.

Avrupa Futbol Şampiyonası’na tarihinde ilk kez eleme grubundan lider olarak katılan, son 16 turuna yükselen en genç kadroya sahip A Milli Futbol Takımımıza başından beri TEK YÜREK olarak destek veren değerli futbol insanlarına, sorumlu medya mensuplarına, yurtta ve dünyanın her yerinde kalbi Ay Yıldız için atan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu turnuvada olduğu gibi Milli formayı giyen evlatlarımızla Türk Milleti olarak hep birlikte tarih yazmaya devam edeceğiz.

BÜLENT KORKMAZ ESİP GÜRLEMİŞTİ

A Milli Takımın eski kaptanı teknik direktör Bülent Korkmaz, EURO 2024 maçları için Türkiye Futbol Federasyonu’na bilet talebinde bulunduğunu, ancak olumlu bir yanıt alamadığını dile getirmişti.

Bülent Korkmaz TFF’yi eleştirerek “EURO 2024 biletleri için TFF’ye başvurdum fakat beklediğim karşılığı alamadım. Bu durum beni üzdü” demişti.

Korkmaz. Milli takıma yıllarını vermiş bir oyuncu olarak, federasyonun milli oyunculara gereken önemi vermediğini vurguladı.

Bülent Kokmaz, “Milli formayı 102 kez giydim ve burada alçakgönüllülük yapmayacağım. Aykut isminde bir dostumuz orada bizi ağırladı. Hakan Ünsal ile de orada karşılaştık ama maalesef görüşme fırsatımız olmadı. Biz locadayken onlar tribündeydi, bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı. Hakan Ünsal da milli bir oyuncu ve federasyonun bu konuya dikkat etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, son olarak TFF yönetimi adına üzüntü duyduğunu belirtti: “Eğer TFF gerçekten değer veriyorsa, bu milli oyunculara olmalı. Kulüpler de bu duruma dahil. Ben kişisel olarak üzülmedim, onlar adına üzüldüm. Dünyanın neresinde olursam olayım, maç izleyecek birini bulurum. ‘Vefa sadece bir semt adı değildir,’ derler; federasyonun bu konuda daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x